ریباندینگ چیست؟

ریباندینگ 

ریباندینگ یا صافی مو یک روش ژاپنی بوده که در آمریکا به ثبت رسیده. این روش کاملا بی‌خطر بوده و جزء بهترین روش‌های صافی مو در جهان به شمار می‌آید. در این روش می‌توانید موهای خود را کاملا شلاقی و صاف و ابریشمی کرده و در یک مدت زمان مشخص از این حالت لذت ببرید.

ریباندینگ

تا به حال کسانی که موهای رنگ شده داشتند از این روش استفاده می‌کردند اما بعدها روش نانو ریباندینگ روی کار آمد که برای هر نوع موی سری جوابگوست. این روش هم برای خانم‌ها  هم آقایان کارساز بوده و جواب می‌دهد.

ریباندینگ

مراحل انجام ریباندینگ

این عملیات دقیقا روی موی تمیز و شسته شده انجام می‌شود و به مدت زمان مشخصی برای انجام مراحل نیاز دارد. دقیقا مانند کراتینه کردن مو، بعد از شستشوی نهایی با باد سشوار آن را خشک می‌کنند و کار تمام می‌شود. این روش کاملا مقاوم بوده و تحت شرایط هوای رطوبتی نیز ماندگاری خود را کاملا حفظ می‌کند. بطور معمول با تمام مراقبت‌های بعد از ریباندینگ شما می‌توانید انتظار داشته باشید که پس از ۶ الی ۱ سال برای ترمیم مجدد مراجعه کنید.

مراقبت هایی که باید بعد از ریباندینگ مو انجام شود

  • شستشو پس از ۴۸ ساعت بلامانع بوده و امکانپذیر است. دقیقا طی دو روز به هیچ وجه نباید موی شما با آب و طوبت تماس پیدا کند. حتی در معرض بخار نباید قرار گیرد تا بافت آن به مواد و شرایط جدید سازگار شود.
  • موها را پس از انجام ریباندینگ به مدت ۴۸ ساعت نبندید و پشت گوش خود نیندازید.
  • از ورزش کردن که موجب تعریق شما خواهد شد، پرهیز کنید. همین موضوع می‌تواند موجب تغییر حالت مو شده و زحمات آرایشگر را به باد دهد.
  • پس از اتمام زمان قرنطینه حتما موهای خود را با همان شامپو و ماسکی که آرایشگرتان پیشنهاد داده، بشویید. این خود از مهم‌ترین مراحل در نگهداری مو است. اینگونه می‌توانید عمر ریباندینگ مو را افزایش دهید.
  • استفاده از برس های چوبی خیلی بهتر است. پس سعی کنید از برس و شانه‌های چوبی استفاده کنید.
  • چنانچه موهای خود را شینیون کرده‌اید و برای مراسم از مواد تافت و … استفاده کردید، حتما موی سر خود را بعد از اتمام کار، بشویید و نگذارید مواد روی موهایتان باقی بماند. امکان تخریب و از بین رفتن مقاومت مواد ریباندینگ با این مواد شیمیایی وجود دارد.
  • تا جای ممکن از وسایل حرارتی استفاده نکنید و اگر می‌خواهید موهای خود را برای مراسمی حالت دهید، حتما با درجه متوسط این کار را انجام دهید.
  • برای ماندگاری بیشتر، لطافت و نرمی موهای خود می‌توانید از روغن آرگان استفاده کنید. البته حتما مطمئن شوید که روغن آرگان طبیعی باشد.
  • حتما در زمان مقرر برای ترمیم مراجعه کنید تا هر بار احتیاج به مواد گذاری کامل نداشته باشید.

سلامت موی سر

سلامت موهای خود را جدی بگیرید

یکی از مسائلی که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم، سلامت مو است. برای این منظور می‌توان از ریباندینگ استفاده کرد. روشی که به موهای ما انرژی و شفافت و سلامت خاصی می‌بخشد. این مسئله می‌تواند بر زیبایی شما نیز تاثیرگذار باشد. ریباندینگ مو برای افرادی که موی خود را رنگ می‌کنند، افراد با موی وز و فر بسیار عالی است.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
دکلره مو

دکلره مو چست و چگونه می توان ضرر آن را کم کرد؟

آنچه در این پست میخوانید دکلره مومضرات دکلرهممنوعیت اکسیدان ۱۲ درصدویژگی های یک ماده دکلره استانداردچگونه بعد از دکلره از…

بیشتر بخوانید
ترمیم موی سر

ترمیم موی سر چیست و برای چه کسانی انجام می شود؟

آنچه در این پست میخوانید ترمیم موی سر۱- ترمیم مو به روش PRP۲- ترمیم مو به روش HRT۳- ترمیم مو…

بیشتر بخوانید
ریزش مو بعد از کراتینه

دلایل ریزش مو بعد از کراتینه و راه‌حل این مشکل

آنچه در این پست میخوانید ریزش مو بعد از کراتینه۱- استفاده از شامپوی بدون سولفات۲- ریزش مو قبل از کراتینه۳-…

بیشتر بخوانید